SMS půjčky bez reigstrů
Pozor: Doporučujeme ověřit zde uvedené informace i z jiných zdrojů. Vzhledem k tomu, že byl článek publikován v minulosti, mohou být údaje na stránce již neaktuální.

Jak platit daň z nemovitosti?

5. 9. 2014

Státu je odváděna z každé nemovitosti daň a tato povinnost platí pro ty, kteří nemovitost vlastní, ať už ji koupili nebo získali darem. Platba probíhá dopředu, a to do konce ledna.

Podívejme se na to, jak správně daň z nemovitosti odvést.

Co je předmětem této daně

Daň se platí za zdanitelné stavby, byty, nebytové domy a dokonce i za pozemky v katastru nemovitostí. Naopak se neplatí za ještě rozestavěné stavby. Úhradu provádí vlastník nemovitosti, ale pokud ten není známý, odvádí ji její uživatel. Pokud máte pozemek pronajatý od Správy státních hmotných rezerv nebo Státního pozemkového úřadu, hradíte ji vy.
Jak je to s daňovým přiznáním

Pokud jste už v minulosti daňové přiznání vyplnili a nedošlo k žádné změně, opětovně jej podávat nemusíte. Pokud jste nemovitost nabyli nově, je pro vás podání samozřejmostí. Nutnost podat daňové přiznání znovu máte i tehdy, když jste část nemovitosti přistavovali nebo se změnila její výměra.

Co když je nemovitostí více?

Jestliže vlastníte nemovitostí více v rámci jednoho kraje, podáváte jen jedno daňové přiznání za všechny a daň platíte společně. Pro nemovitosti v různých krajích podáváte v každém kraji daňové přiznání zvlášť. K vyplnění přiznání slouží předtištěný formulář a podává se osobně nebo zasílá poštou. Majitelé aktivních datových schránek musí využít cestu elektronickou.

Kdy přiznání podat

Podání daňového přiznání probíhá do 31. ledna, rozhodující je datum a razítko na obálce. Pokud se opozdíte, máte na podání maximálně 5 dalších pracovních dní a k razítku na obálce se už nepřihlíží. Ti, kdo přiznání podávat nemusí, mají na zaplacení daně čas do konce května. Jestliže je daň nad 5000 Kč, lze rozdělit do dvou splátek. Pokud se opozdíte, počítejte s úroky z prodlení ve výši 0,05% za den, maximální výše úroků dosahuje 5% daně nebo nejvýše 300 000 Kč.


Líbí se vám naše stránky a informace na nich uvedené? Vyzkoušejte také web Univerzální-Půjčka.cz, kde naleznete další rady a detaily týkající se vašich financí. Online zde.


Dluhy a úvěry: Jak splácet dluhy rychleji
Půjčka na bydlení: jaké máte možnosti?
Nástrahy půjček do 5000 Kč - na co si dát pozor?
Jak platit daň z nemovitosti?
Minutová půjčka od Equa bank - půjčka bez poplatků
Půjčka 20000 bez doložení příjmu
Nejvíce si půjčují mladí lidé
Parametry Kouzelné půjčky
SMS půjčky i pro probémové klienty - bez poplatků
SMS půjčky bez zasílání 1 Kč a bez příjmu
Půjčka 40000 Kč v akci ihned
SMS půjčka ihned na účet
Rychlé SMS půjčky - ještě dnes
SMS půjčka ihned na Vašem účtě
Půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy nemovitosti
SMS půjčka na složenku
Rychlá půjčka online může pomoci vyhrát bazarové aukceRychlé SMS půjčky


© 2016 SMS-půjčky-bez-registru.cz - Všechna práva vyhrazena. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Účel webu je čistě informativní.